HK Vaiņode sagādā SynotTip handbola virslīgas līderiem pirmo zaudējumu, Dobele sāk ar -5

4 (1)

Šodien SynotTip handbola virslīgā pirmo zaudējumu šajā sezonā piedzīvoja ASK Zemessardze/LSPA, kuri ar rezultātu 20:26 piekāpās HK Vaiņode handbolistiem. Sieviešu virslīgā uzvara Jēkabpils SS handbolistē. Baltijas Handbola līgā cīņu par iekļūšanu FINAL 4 ZRHK Tenax Dobele uzsāk ar zaudējumu VHC Šviesa – 27:32. Atbildes spēle 2. aprīlī Viļņā.

• HK Vaiņode – ASK Zemessardze/LSPA 26:20 (9:9)

Lai kāda no komandām šajā spēlē gūtu pirmos vārtos bija nepieciešamas teju četras minūtes, to izdarīja viesi, tūliņ pēc tam gūstot arī otros vārtus un izvirzoties vadībā ar 2:0. Mājinieki pirmos vārtus guva pēc spēlētām piecām minūtēm un 46 sekundēm, un to izdarīja Matīss Mickus. Turpinājumā spēle ritēji līdzīgi un diezgan maz rezultatīvi, atpūtā komandas devās rezultātam esot neizšķirtam – 9:9. Otrā puslaika sākumā HK Vaiņode handbolistiem izdevās iegūt trīs vārtu pārsvaru – 12:9, tomēr pēc spēlētām desmit minūtēm jau atkal neizšķirts – 13:13. Pēdējo izrāvienu Vaiņodes komandai izdevās iegūt mazliet vairāk nekā trīs minūtes līdz spēles beigām, kad mājinieki spēja gūt savus ceturtos vārtus pēc kārtas, panākot 23:19. Līdz spēles beigām Vaiņode guva vēl trīs vārtus, savukārt ASK/LSPA bija precīzi tikai reizi. Spēles rezultāts – 26:20 HK Vaiņode.

Mārtiņš Stepuļenoks-Stukanovs, ASK Zemessardze/LSPA
“Šī bija smaga nedēļas nogale ar divām grūtām spēlēm. Sākām pret ZRHK Dobele/Tērvete, kur veiksmīgi izdevās iegūt divus punktus un ne tiki veiksmīga spēle pret HK Vaiņodi. Šis zaudējums noteikti būs mums labs atspēriena punkts, un noteikti analizēsim kļūdas, un dosimies tālāk. Ja vairāk par spēli, tad šodien ar mikrotraumām laukumā devās Kristers Rihards Ozols un Kaspars Kalējs, tas arī atspoguļojās mūsu spēlē, tāpat Roberts Rancāns pirmajās spēles minūtēs guva potītes traumu, un spēli viņš neturpināja. Paldies pretiniekiem par cīņu, šī bija ļoti sīva cīņa, kurā pretinieki šodien bija labāki. Mēs turpinām strādāt un savas līderpozīcijas nevienam neatdosim.”

Jurģis Strēlis, HK Vaiņode
“Manuprāt, šodienas panākuma pamatā bija vienota spēle aizsardzībā. Labu darbu paveicām visi kopā – kā komanda. Spēlējām aktīvi, cīnījāmies par katru bumbu, līdz ar to bieži piespiedām pretiniekus pieļaut kļūdas uzbrukumā. Labs sniegums arī mūsu vārtsargam Andim Silniekam. Uzbrukumā vārti nenāca viegli, līdera lomu uzņēmās Oskars Pāvils, realizējot svarīgus metienus un rezultatīvi piespēlējot. Šī spēle parādija to, ka esam spējīgi spēlēt vienoti un cīnīties par uzvarām arī nākošajās spēlēs. Paldies pretiniekiem par spraigo cīņu!”

HK Vaiņode – Pāvils 10, Mickus 8, Plūme 3, Taujēns 2, Tiškus 1, Orlovs 1, Strēlis 1
ASK Zemessardze/LSPA –
Jonuška 5, Kelerts 4, Greikss 3, Zvejnieks 3, Ozols 2, Liepiņš 1, Lubgāns 1, Kalējs 1

• LAT 2006 – Jēkabpils SS     28:34 (13:20)

LAT 2006 – Bilkšte 12, Blažēvica 6, Virubka 3, Piterniece 2, Zvaigzne 2, Koņušeka 1, Naudiņa 1, Peļņa 1
Jēkabpils SS –
Jukša 11, Brikmane 6, Kaņepe 4, Dūma 3, Sleža 3, Robežniece 3, Lapsa 2, Prūse 2, Mālniece 1

• ZRHK Tenas Dobele – VHC Šviesa Vilnius           27:32 (8:14)

Jau spēles pirmās minūtes radīja bažas par spēles rezultātu, VHC Švies veica 9:0 izrāvienu un ZRHK Tenax Dobele savus pirmos vārtus guva tikai pēc spēlētām 13 minūtēm. Tas, protams, atstāja iespaidu uz spēles gaitu, līdz pirmā puslaika beigām dobelniekiem izdevās nedaudz atgūties un rezultāta starpību samazināt – 8:14. Otrajā puslaikā ZRHK Tenax Dobele izdevās pietuvoties līdz mīnuss pieci, tomēr tuvāk lietuvieši mūsējos nepielaida. Spēles rezultāts 27:32, kas nozīmē, ka nākam svētdien uz Viļņu, Dobele dodas ar mīnuss pieci. Kā jau iepriekš informējām, Baltijas Handbola līgas Final 4 iekļūst komanda, kura uzvar divu spēļu summā, tādēļ viss izšķirsies 2. aprīlī, Viļņā.