Baltijas handbola līga 28.01.2023 21:03

Dobelniekiem uzvara un divi punkti, zaudējums Ogrei un ASK, kas vien pašā galotnē piekāpjas Mistra komandai

KS0_6098

Šovakar Baltijas līgā aizvadītas 6. spēļu nedēļas pirmās spēles, kur B grupā uzvaru un divus punktus izcīnīja ZRHK Tenax Dobele, pieveicot Lietuvas HC Amber ar 28:24. Savukārt A grupā zaudējums HK Ogre/HYDROX pret Viljandi HC (31:34), bet īpaši rūgti zaudētājot palika ASK Zemessardze/LSPA, kas vien pašā spēles galotnē piekāpās Mistra komandai (25:26).

B grupā pārliecinoši spēli iesāka lietuviešu komandas handbolisti, spēles sākumā iekrājot pārsvaru ar 3:0. 20. minūtē dobelnieki rezultātu izlīdzināja (8:8), taču HC Amber četras minūtes vēlāk rezultāta starpību jau palielināja līdz +3 (11:9).

Lai gan pirmā puslaika beigās rezultāts 12:13 pretinieku labā, otrā puslaika ievadā lietuvieši to ātri mainīja un 36. minūtē bija priekšā ar +4 (17:13). Pēcāk Ričards Juzups divas reizes devāss viens pret viens duelī ar HC Amber vārtsargu 7 metru metienā, abās reizēs rezultātu izlīdzinot, bet vēl trešo reizi to izdarot uzbrukumā un panākot 20:20.

Pēc 4 minūšu sausā perioda ar neveiksmīgiem metieniem abām komandām, HC Amber izpelnījās 7 m soda metienu, kas izrādījās precīzs Anton Tsitko izpildījumā, panākot +1 (21:20). Pēcāk Nils Kreicbergs, Kārlis Krūmiņš un Ričards Juzups kopsummā guva 5 vārtus pēc kārtas, kas ļāva ZRHK Tenax Dobele pārņemt spēles vadību, līdz ar to spēli noslēgt ar rezultātu 28:24.

ZRHK Tenax Dobele – HC Amber 28:24 (12:13)

ZRHK Tenax Dobele – Nils Kreicbergs 9/14, Ričards Juzups 6/9, Ņikita Pančenko 5/8, Antons Šuleiko 3/3

HC Amber – Matas Aukstikalnis 6/14, Anton Tsitko 4/7, Oleh Ivanchenko 4/7, Pijus Gatelis 2/3, Ernestas Stvolas 2/3

Sīvu pretestību šovakar A grupas līderei izrādīja HK Ogre/HYDROX handbolisti, kuri pēc vairākkārtējas rezultāta izlīdzināšanas spēles pirmajā puslaikā, tā beigās atpalika vien ar -1 (15:16).

Otrajā spēles daļā igauņi izvirzījās priekšā ar +4, 52. minūtē sasniedzot +6 robežu (31:26). Pēdējās 10 spēles minūtēs HK Ogre/HYDROX handbolisti guva sešus vārtus pēc kārtas, taču ar to nepietika, lai izcīnītu vismaz neizšķirtu. Viljandi HC spēles beigās svinēja uzvaru ar 34:31.

HK Ogre/HYDROX – Viljandi HC 31:34 (15:16)

HK Ogre/HYDROX – Rihards Leja 8/9, Intars Jomants 4/5, Eduards Malahovs 4/7, Aliaksei Haisa 4/7, Elvijs Borodovskis 3/4, Gustavs Batņa 3/3

Viljandi HC – Ott Varik 8/8, Andrii Basarab 5/7, Rasmus Ots 4/4, Johannes Pertelson 4/5

Pārliecinošs sākums ASK Zemessardze/LSPA komandai, kas visu pirmo un daļu otrā puslaika noturēja vadības grožus savās rokās, pirmajā puslaikā esot priekšā pretiniekam pat ar +7 (14:7).

46. minūtē igauņu komandai Mistra izdevās izlīdzināt rezultātu (22:22), pirmo reizi izvirzoties priekšā vien 58. minūtē ar 26:25. Neskatoties uz Mistra komandas divu spēlētāju 2 minūšu noraidījumu un viena diskvalifikāciju spēles pēdējās 2 minūtēs, ASK tā arī neizmantoja iespēju līdz spēles beigām paspēt panākt neizšķirtu.

ASK Zemessardze/LSPA – Mistra 25:26 (18:14)

ASK Zemessardze/LSPA – Kristers Rihards Ozols 7/13, Kristiāns Kelerts 6/7, Ingus Kristiāns Jonuška 3/6, Ričards Jablonskis 3/9, Dmitrijs Petuhovs 2/3, Renārs Grebeņņikovs 2/3

Mistra – Serhii Orlovskyi 9/15, Ievgen Buinenko 4/7, Rauno Aus 3/4, Arno Vare 2/4, Vladyslav Naumenko 2/5, Martin Nerut 2/3