Mūsējie ārzemēs 13.01.2023 10:15

Dainis Krištopāns nākamajā sezonā pārstāvēs Vācijas klubu “MT Melsungen”

Untitled design

Latvijas handbolists Dainis Krištopāns sākot no 2023/2024. gada sezonas pārstāvēs Vācijas klubu  “MT Melsungen”. Sadarbības līgums būs spēkā līdz pat 2027. gada vasarai. 

Sezonas beigās Dainim beidzas līgums ar Francijas “Paris Saint-Germain” klubu. Piedāvājumu jaunajam līgumam bijis daudz, tostarp izskanējis piedāvājums pagarināt līgumu vēl uz gadu arī no pašreizējā kluba, taču Dainis vēlējas izdarīt izvēli par labu ilgtermiņa sadarbībai. 

“Šī, iespējams, ir viena no iespaidīgākajām vienošanām “Melsungen” vēsturē,” par parakstīto līgumu izteicās kluba sporta direktors Mihaels Allendorfs.

“Mūsu mērķis ir sevi tālāk attīstīt un celt spēles kvalitāti gan aizsardzībā, gan uzbrukumā. To mēs jau esam sākuši darīt ar spēlētājiem, kurus piesaistījām gan pirms trenera Roberto Garsijas Parrondo amatā stāšanās, gan pēc tās. Tātad tuvākās nākotnes ietvari ir izveidoti,” saka kluba sporta direktors.

Viņš arī atzīme, ka šādi spēlētāji – kreiļi, labējie ārējie spēlētāji, kas ir bīstami pretinieku vārtiem un ir spēcīgi arī aizsardzībā – šobrīd tirgū ir ļoti maz.

Dainis sacīja, ka “MT Melsungen” attīsta handbola spēles shēmu, kas viņam ir labi zināma. Klubs parakstījis darījumus ar vairākiem jauniem spēlētājiem, tāpēc piedāvājums viņam esot bijis intriģējošu un pēc pārrunām tam piekritis.

“Nolēmu pamēģināt nākamos četrus gadus Vācijā,” teica Krištopāns. “Domāju, ka varētu būt interesanti.”

Jaunā kluba sastāvā Dainis spēlēs ar savu ierasto numuru desmit. 

Uz Vācijas pilsētu pie Fuldas Dainis plāno pārcelties 2023.gada 1.jūlijā.

Ar handbolu Krištopāns iepazinās savā dzimtajā pilsētā Ludzā, taču profesionālo karjeru sāka Slovākijā, kur vairākas sezonas aizvadīja Prešovas “Tatran” komandas sastāvā. Pēc diviem Baltkrievijas klubā Brestas “Meshkov” aizvadītām sezonām viņš pārcēlās uz Ziemeļmaķedoniju, kur pārstāvēja Skopjes “Vardar 1961”. 2020. gada vasarā pievienojās slavenajam “Paris Saint-Germain” klubam, bet pirms tam pusgadu aizvadīja Vācijas bundeslīgas klubā “Fuchse Berlin”.

Plašāk par darījumu stāsta Dainis Krištopāns intervijā ar Latvijas Radio sporta korespondentu Mārtiņu Kļavenieku:

Latvijas Radio intervija ar Daini Krištopānu

Foto: MT Melsungen

Informācijas avoti: lsm.lv