“Celtnieks” vietējās līgas sezonu sāk ar “ASK/LSPA” sagraušanu

"Celtnieks" vietējās līgas sezonu sāk ar "ASK/LSPA" sagraušanu, apliecinot favorītes statusu – 45:19. "Celtnieka" sastāvā 33 no 45 vārtiem guva divi spēlētāji – Aleksandrs Patcikaļiks iemeta 21 vārtus, kas ir vairāk nekā pretnieku komandai kopā, bet Aleksejs Haisa – 12.

"Celtnieks" mājas spēlē dominēja jau no paša sākuma. Lai gan pēc aizvadītām piecām minūtēm rezultāts vēl bija 2:2, tomēr, pateicoties Patcikaļika rezultatīvajiem uzbrukumiem, ātri vien tika iegūts milzu pārsvars, ko izdevās pakāpeniski palielināt līdz mača beigām. Pirmais puslaiks noslēdzās ar 18:7, kamēr otrais bija rezultatīvāks – 27:12, kas rezultējās "Celtnieka" ļoti pārliecinošā uzvarā.

"Celtnieka" trenera Armanda Meldera pēcspēles komentārs: "Spēle bija ļoti viegla. Viss izvērtās tā, kā vajadzēja būt. Nospēlējām labi gan uzbrukumā, gan aizsardzībā. Maz kļūdījāmies, tāpēc šoreiz ir šāds rezultāts. Svarīgi ir, kā spēle aiziet. Tā vajadzēja būt, ja mēs tā trenējamies un visa komanda labi spēlē. Tomēr viņi ir galvastiesu zemāki nekā mēs."

33 no 45 komandas vārtiem guva leģionāri Aleksandrs Patcikaļiks un Aleksejs Haisa. "Viņi skrēja. Varu apsveikt Sašu ar meitas piedzimšanu. Iespējams, tāpēc viņš bija pacilātā noskaņojumā un gribēja, droši vien, labāk nospēlēt. Tā sagadījās, ka viņi divi sameta tik daudz. Man liekas, ka tā ir pirmā reize, kad kāds no "Celtnieka" spēlētājiem guvis 21 vārtus. Tas varētu būt absolūtais rekords. Mums tā vēl nav bijis."

"ASK/LSPA" trenera Andra Ulāna pēcspēles komentārs: "Viennozīmīgi pazaudējām. Pirms mača nebija absolūti nekādu cerību kaut ko vinnēt, jo nebija pamatvārtsarga (Kaspars Piševs) un ārējā spēlētāja (Kristers Ozols). Ozolam bija operācija, bet Piševs nebija ģimenes apstākļu dēļ. Iesildoties spēlei, otrais vārtsargs notraumējās, sastiepdams aizmugures muskuli, tāpēc šajā spēlē stāvēja trešais vārtsargs, kurš darba dēļ nevarēja daudz trenēties. Izskatās, ka vēl Mārtiņš Stepuļenoks-Stukanovs dabūja traumu – salauza degunu. Nespēlēja visu otro puslaiku un pirmā puslaika pēdējās desmit minūtes

Šī bija pirmā spēle. Pretinieks bija dūšīgs. Protams, varējām ātrāk paskriet, bet mums nupat beidzās desmit dienu fiziskā nometne. Armjinieki gan jau diezgan paguruši jūtas. Bet galvenokārt fiziski un antropometriski pretinieks bija krietni pārāks par mums. Ar "Celtnieku" varētu cīnīties, ja būtu visi, bet bez trīs pamatspēlētājiem ir švaki. Mēs vēl uz tādiem varoņdarbiem neesam gatavi.

Sezonā mēs cīnīsimies par četrinieku. Pirmās divas komandas ("Tenax" un "Celtnieks") mums nav pa zobam, jo nav ārējo spēlētāju, kas varētu stabili iemest no ārienes. Divi trīs gadi jāpagaida, un tad jau kaut kas izveidosies, ja izdosies saglabāt komandas kodolu.

Starpsezonā no pirmās līgas Tērvetes komandas pienāca Kristiāns Kelerts, kā arī Edvīns Mekšs, kas ir Ludzas handbola skolas audzēknis. Pagājušajā sezonā viņš nav trenējies un spēlējis, jo ir Latvijas Nacionālās aizsardzības akadēmijas pirmā kursa kadets."