“Celtnieks” un “Tenax” Baltijas līgu turpina ar uzvarām

Svētdien divus mačus Baltijas līgā aizvadīja Latvijas klubi. Vispirms izbraukumā Dobeles "Tenax" ar 39:18 sagrāva vietējo Ludzas "Latgolu", bet stundu vēlāk "Celtnieks" mājas laukumā pārspēja "Ogri" ar 40:31.

Jau vakardien visi četri Latvijas klubi aizvadīja mačus. Grandu duelī "Tenax" spēles beigās izrāva uzvaru pret "Celtnieku" (30:28), kamēr "Latgols" izcīnīja pirmo uzvaru Baltijas līgā, mājās pārspējot "Ogri" (34:29).

Ja sestdienas dueļos nebija tik izteiktu favorītu, tad to nevarētu teikt par šodienu. Garā izbraukumā uz Ludzu devās "Tenax", kas demonstrēja pārliecinošu sniegumu, izraujoties vadībā jau no paša sākuma un pakāpeniski palielinot pārsvaru. Spēle noslēdzās ar 39:18 dobelnieku uzvaru, kas šosezon viņiem ir ceturtā uzvara četrās spēlēs.

Spēles rezultāta dinamika ik pēc piecām minūtēm "Latgols" – "Tenax" 18:39 – 1:3(5'); 3:8(10'); 5:9(15'); 7:11(20'); 8:16(25'); 9:20(puslaiks); 10:24(35'); 11:26(40"); 11:28(45'); 13:31(50'); 16:35(55"); 18:39(spēle galā).

Rezultatīvākais uzvarētājiem ar astoņiem vārtiem Toms Lielais, bet pa septiņiem – Emīlam Kurzemniekam un Ņikitam Pančenko. "Latgola" labākajam vārtu guvējam Endijam Kušneram seši precīzi metieni.

"Latgols" treneris Andrejs Narņickis: "Varbūt pēc vakardienas spēles zaudējām noguruma dēļ. Visu laiku spēles laikā mainīju spēlētājus un nevarēju atrast īsto sastāvu, ar ko varētu cīnīties. Visiem devu iespēju spēlēt, bet neviens negribēja uzņemties iniciatīvu. Zaudējām spēli pirms sākuma. Pieredzes trūkuma dēl vienu spēli varam labi nospēlēt, bet pēc tam trīs zaudēt ."

Stundu vēlāk maču sāka "Celtnieks" un "Ogre". Arī šajā spēlē favorītstatusu apliecināja "Celtnieks". Rīdzinieki vadībā atradās teju no spēles sākuma. Tuvojoties pirmā puslaika beigām mājiniekiem bija izdevies iegūt 6-7 vārtu pārsvaru. Spēles ritējums otrajā puslaikā būtiski nemainījās, "Celtniekam" uzvarot ar 40:31.

Spēles rezultāta dinamika ik pēc piecām minūtēm "Celtnieks" – "Ogre" 40:31 – 5:4(5'); 8:6(10'); 11:7(15'); 15:9(20'); 17:10(25'); 19:13(puslaiks); 22:14(35'); 26:18(40"); 29:20(45'); 32:24(50'); 36:27(55"); 40:31 (spēle galā).

13 vārtus uzvarētājiem guva Dmitrijs Petuhovs, kamēr baltkrievu leģionāri Aleksandrs Patcikaiļiks un Aleksejs Haisa guva attiecīgi deviņus un septiņus vārtus. "Ogrei" rezultatīvākie ar septiņiem precīziem metieniem Mārtiņš Dāvidnieks, bet pa sešiem – Reinis Sļusarevs un Jānis Bauze.