Celtnieks Rīga: spēcīgi papildinājumi no Baltkrievijas, nemainīgs mērķis cīnīties par titulu

Latvijas Handbola federācija (LHF) pirms gaidāmās sezonas turpina Jūs iepazīstināt ar SynotTip handbola Virslīgas klubiem. Šoreiz uzmanība vienam no ambiciozākajiem Latvijas klubiem “Celtnieks Rīga”, par kuru stāsta komandas vadītājs Normunds Blome.

LHF jau iepriekš ziņoja, ka arī šosezon Virslīgā startēs astoņas komandas – “Tenax Dobele”, “Celtnieks Rīga”, Ludzas “Latgols”, “Ogre”, “Jūrmalas sports”, “Vaiņode”, “ASK/LSPA” un Latvijas jaunatnes izlases bāzes komanda “MSĢ/LAT 2000”.

LHF sazinājās ar visiem astoņiem Latvijas spēcīgākā čempionāta klubiem un uzdeva trīs jautājumus:
1. Kāds bija sagatavošanās process? Kad sākāt, kāds bija grafiks un ko esat paspējuši paveikt?
2. Kādas ir izmaiņas sastāvā?
3. Ko sagaidāt no jaunās sezonas un kādi ir komandas mērķi?

1. “Gatavošanos sezonai sākām 15. jūlijā. Krišjānis Kuplis mēneša garumā vadīja fiziskos treniņus. No 12. augusta klāt nāca darbs ar bumbām, kur iesaistījās ar komandas treneri šajā sezonā – Armands Melderis un Jānis Smagars. No 22. augusta līdz septembra sākumam komanda aizvadīja piecas spēles. Izcīnījām uzvaras pret “ASK/LSPA” un Igaunijas “Viljandi” komandām, kā arī sīvā cīņā pieveicām Somijas čempionāta pagājušās sezonas bronzas medaļnieci “Siuntio IF” un “BK-46”, kas trešo vietu ieguva regulārajā turnīrā.

Vienīgais zaudējums tika piedzīvots pret Krievijas komandu “NEVA”. Bet arī šajā spēlē bija plus zīme, jo otrajā puslaikā bija desmit minūšu nogrieznis, kurā Krievijas komanda nespēja gūt vārtus. Savukārt mūsu puiši nospēlēja bez kļūdām un uzvarēja šo īso laika periodu, gūstot piecus vārtus. [Turpinājumā “Celtnieks Rīga” vēl vienu uzvaru starpsezonā pievienoja Rīgas čempionāta ievada spēlē pret “ASK/LSPA” – LHF].”

2. “No pagājušās sezonas komandu ir pametuši divi Krievijas leģionāri – Vladislavs Košmans un Jurijs Piščuhins. Ģimenes apstākļu dēļ šo sezonu izlaidīs Lauris Eglītis, savukārt Ēriks Blūms sevi vairāk ziedos mūzikai. Pārējie visi no pagājušās sezonas ir ierindā. Klāt ir nākuši leģionāri no Baltkrievijas Aleksejs Haisa un Aleksandrs Pocikaiļiks. Abiem ir lieliska Minskas SKA handbola skola un pieredze. Vēl domājam par trešo leģionāru no Ukrainas, kurš sevi labi pieradīja tieši Polvas turnīrā.”

3. “No kluba mērķu viedokļa nekas nemainās jau sešus gadus, kopš tā brīža, kad tika atjaunots “Celtnieka” vārds. Mēs cīnīsimies par pirmo vietu Latvijā, bet Baltijas handbola līgā ir jāiekļūst ceturtdaļfinālā. Tāpat starp komandas mērķiem ir Latvijas kauss, kurā šogad būs ļoti interesanta izspēles sistēma.”

“Celtnieks Rīga” komandai pirms Virslīgas jaunās sezonas sākuma atlikušas vēl divas spēles Rīgas čempionātā. 13. septembrī pulksten 19:30 komanda spēkosies ar “Ogri”, savukārt 15. septembrī Rīgā jau šobrīd ilgi gaidītā cīņa starp diviem grandiem – “Celtnieks Rīga” pret “Tenax Dobele”. Šī spēle sāksies pulksten 17:00. LHF sadarbībā ar “B Sport55” piedāvās šīs spēles “Youtube” tiešraidi. Maču komentēs Anatolijs Kreipāns.

Izspēles formāts Virslīgā vīriešiem paliks nemainīgs. No sākuma visas astoņas komandas aizvadīs divas spēles katra ar katru, pēc kā dalīsies divos četriniekos – 1. līdz 4. vieta un 5. līdz 8. vieta. Izslēgšanas spēlēs piedalīsies sešas spēcīgākās komandas, pirmo divu ieguvējām uzreiz sev garantējot vietu pusfinālā, bet vēl četrām komandām cīnoties ceturtdaļfinālos. “MSĢ/LAT 2000” arī šogad startēs ārpus konkurences un par medaļām necīnīsies.