Baltijas handbola līga 14.01.2023 20:14

Baltijas līgā dobelnieki izcīna uzvaru, ASK un HK Ogre piedzīvo zaudējumu

56B97A2F-EE61-461B-A52F-07FCC064BE67

Šovakar Baltijas Handbola līgā aizvadītas kopumā četras spēles, Latvijas komandām dodoties viesos uz Lietuvu un Igauniju. B grupā uzvaru izcīnīja ZRHK Tenax Dobele, apspēlējot SK Tapa / N.R Energy ar rezultātu 28:25 (15:13). A grupā ASK Zemessardze/LSPA un HK Ogre/HYDROX piedzīvoti zaudējumi pret Lietuvas komandām Granitas-Karys un HC Dragunas, kuru dēļ ASK komanda zaudējusi savu pozīciju četriniekā, šobrīd abas Latvijas komandas turnīra tabulā ierindojot pēdējās vietās.

B grupa

Spēles sākumā SK Tapa / N.R Energy komandai izdodas būt priekšā ZRHK Tenax Dobele ar +2, taču ne uz ilgu laiku, jo spēles 12. minūtē Kārlis Krūmiņš izlīdzina rezultātu (5:5), bet Ričards Juzups pirmo reizi ļauj savai komandai būt vadībā ar +1 (5:6). 22. minūtē igauņi vēl pēdējo reizi spēj izlīdzināt rezultātu (10:10), taču nepilnu minūti vēlāk Emīls Kurzemnieks un Ričards Juzups Dobeles komandai ļauj pārņemt spēles vadību (10:12), ko SK Tapa līdz pat spēles beigām nespēj pārspēt. ZRHK Tenax Dobele lielākā rezultāta starpība šajā spēlē +6 (21:27).

Iepriekšējā savstarpējā spēlē, 12. novembrī, kur dobelnieki piekāpās SK Tapa komandai ar sešu vārtu starpību – 25:31 (11:31).

SK Tapa / N.R Energy – ZRHK Tenax Dobele 25:28 (13:15)

SK Tapa / N.R Energy – Vahur Oolup 5/10, Ilja Kosmirak 5/12, Marten Saar 4/6, Kaspar Lees 3/6, Endrik Jaanis 3/3

ZRHK Tenax Dobele – Emīls Kurzemnieks 9/15, Antons Šuleiko 5/6, Ņikita Pančenko 4/7, Ričards Juzups 3/6

A grupa

Spēles rezultātu atklāja Renārs Grebeņņikovs. Minūti vēlāk precīzs metiens no Kristera Riharda Ozola, kas ASK Zemessardze/LSPA izvirza vadībā ar +1 pirmo un pēdējo reizi šajā spēlē. Lai gan trīs reizes rezultāts tiek izlīdzināts, ASK tā arī nespēj pārņemt spēles vadību savās rokās. Pirmo puslaiku Granitas-Karys noslēdz ar rezultātu 19:13, bet otrajā puslaikā rezultāta starpība tiek palielināta un spēle beidzās ar 33:21 Lietuvas komandas labā.

Iepriekšējā spēle aizvadīta 13. novembrī, kurā ASK Zemessardze/LSPA komandai izdevās izcīnīja savu pirmo sezonas uzvaru ar rezultātu 34:29 (16:14).

Granitas-Karys – ASK Zemessardze/LSPA 33:21 (19:13)

Granitas-Karys – Manvydas Lazauskas 10/13, Matas Jurkevičius 5/10, Modestas Štarolis 5/7, Gustas Rinkevičius 4/4

ASK Zemessardze/LSPA – Ingus Kristiāns Jonuška 5/12, Roberts Rancāns 5/10, Kristers Rihards Ozols 3/5, Renārs Grebeņņikovs 3/6

Šovakar sīva cīņa piedzīvota HK Ogre/HYDROX komandai spēlē pret HC Dragunas. Līdz pat spēles 37. minūtei ogrēnieši pārliecinoši vadībā, lielākā rezultāta starpība +5, pirmo puslaiku noslēdzot ar rezultātu 16:21.

Otrajā puslaikā rezultāts tiek izlīdzināts piecas reizes, pēdējo reizi pie rezultāta 27:27. Pateicoties ātrajiem uzbrukumiem un ogrēniešu pieļautajām tehniskajām kļūdām, HC Dragunas izvirzās priekšā un palielina HK Ogre rezultāta deficītu līdz pat -8 (39:31). Vēl pēdējās sekundēs Intars Jomants gūst vārtus un spēli noslēdz ar rezultātu 39:32.

Iepriekšējā savstarpējā spēlē nospēlēta 13. novembrī, arī tad ogrēniešiem piekāpjoties Lietuvas komandai ar rezultātu 29:37 (8:20).

HC Dragunas – HK Ogre/HYDROX 39:32 (16:21)

HC Dragunas – Tomas Drakšas 10/13, Gytis Šmantauskas 7/10, Mykolas Lapiniauska 7/9, Laurynas Simonavičius 7/8, Ighor Odinokov 6/8

HK Ogre/HYDROX – Aleksandr Patsykailik 9/12, Rihards Leja 6/7, Aliaksei Haisa 5/12, Elvijs Borodovskis 4/10, Intars Jomants 4/5