Veterāni 27.08.2019 21:00

Atkal uzvara, pēc 100 gadiem…

Un jau atkal galvenais Režisors bija parūpējies, ka 24. augustā laika apstākļi pludmales handbolam Zarasos bija ideāli. Ne par karstu, ne par aukstu, gandrīz bez vēja, kāds mākonītis ik pa brīžam aizsedza sauli. Arī šoreiz Zarasu galvenā pludmale bija aizņemta, tādēļ tāpat kā iepriekšējā gadā Lietuvas atklātā čempionāta veterāniem 1. (pludmales) tūre notika pilsētas centrā, meža ielokā, speciāli uzbērtā laukumā.

Izspēles kārtība.
Dāmām šogad piedalās 8 komandas, tā ka varēs atgriezties pie formulas – 2 apakšgrupas plus spēles par vietām, taču uz pirmo tūri bija ieradušās tikai 7. Vīriem 35+ joprojām tikai 4 komandas – tātad aplis. Pieredzējušajiem kungiem (45+) 5 komandas. Diemžēl vairs nespēlē pagājušās sezonas čempionvienība Jūrmalas Sports, taču tās vietā Taurages ŠILTAURA ar vairākiem jūrmalniekiem sastāvā. Izspēles kārtība – aplis.

Sacensību norise.
Dāmām iepriekšējā gadā ieņemtās vietas vienā apakšgrupā atkal saveda kopā HK Ogre un HK Skrīveri. Apakšgrupā ogrēnietēm divas uzvaras – ar 2:0 tika pārspēta HK Skrīveri un Kauno Santaka, kā arī tikai brīvmetienos zaudējums Viļņas MRK. Savukārt spēlē par 3. vietu ogrēnietes diemžēl piekāpās  Pasvales EGLYTE (iepriekšējās sezonas bronzas medaļnieces). Skrīverietēm 3 zaudējumi un automātiski 7. vieta, kaut arī apakšgrupas spēlē pret iepriekšējās sezonas čempionēm no Viļņas tika zaudēts abos periodos tikai ar 1 vārtu starpību.

Kungiem 45+ Priekule/Vaiņode atkal pierādīja savu meistarību smiltīs,  izcīnot 1. vietu, taču nācās izjust arī zaudējuma garšu. Jau pirmajā apakšgrupas spēlē pret Šiltaura tikai pašā otrā puslaika izskaņā caur adatas aci nodrošinājuši brīvmetienu sēriju, uzvaru izdevās noformēt ar 6 metienu – 2:1.  Pret Kauņas AŽUOLAS zaudējums ar 0:2, kaut gan puslaikos tika zaudēts ar 1-2 vārtu starpību. Pagājušās sezonas pastarītis Viļnas Viesulas tika sagrauts pārliecinoši  2:0, taču galvenais, tika atrasts īstais spēles pavediens, mainoties uzreiz 2 spēlētājiem, izspēlējot ātri skaitlisko pārsvaru pie pretinieka vārtiem un tikai tad, ja nepieciešams, nomainoties arī vārtsargam. Šo piegājienu nespēja atšifrēt arī nākamie pretinieki Alitusas DZŪKIJA, kuru pūrā līdz pat pēdējai spēlei bija tikai uzvaras ar 2:0. Nepilnas 2 minūtes līdz cīņas noslēgumam kurzemnieki gan vēl iemanījās plus trīs pārvērst  mīnus 2 un tad atpakaļ plus vienā.

Trešo vietu izcīnīja Taurages ŠILTAURA (arī G. Korzāns, A. Dudarevs, G. Švābe)  izšķirošajā  spēlē ar 2:1 uzvarot Kauņas AŽUOLAS.

Kungiem 35+ šoreiz Latvija bija pārstāvēta tikai individuāli – HC ,,Viesulas“ Vilnius vārtos atkal nācās stāties N. Reipam, palīdzot izcīnīt 2 uzvaras trīs spēlēs (abās 2:1) un ieņemt tūrē 2. vietu, godīgi 1. vietu atdodot mājiniekiem.

Labākie  spēlētāji mūsu komandās: Ilze Ermane (Skrīveri), Ludmila Saveļjeva (HK OGRE), Andris Aleksūns (Vaiņode/Priekule).

Komandu sastāvi:
HK OGRE: Inga Šaulīte, Inga Vimba, Velta Leitāne, Ilona Cibuļska, Velta Kairiša, Larisa Veinberga, Aleksandra Strauta, Svetlana Kravčevska, Ineta Makņa, Dace Nīce, Ludmila Saveļjeva, Gita Brodzinska
HK Skrīveri: Ilze, Sandra Ročāne, Solvita Bokaldere, Elīna Celmiņa, Lana Elīte, Anta Boļšija.
Priekule/Vaiņode: Zigmunds Mickus, Uģis Desmitnieks, Jānis Strautnieks, Andris Aleksūns, Edgars Desmitnieks, Jānis Krastiņš, Māris Cibuļskis, Normunds Reips.

Odziņa: Svētdien Zarasos saimniekoja karavīri – uzposušies maršēja, spēlēja pūšamos instrumentus u.c. svinēja. Jo tieši pirms 100 gadiem pie Zarasiem lietuviešu karaspēks padzina boļševikus, kuriem arī bija iepatikusies 3 ezeru pilsēta!

Darvas karote: Diemžēl neizdevās panākt, ka grupa Kungi 45+ tiešām ir grupa 45+. Kā rezultātā gandrīz katrā komandā ir vairāki spēlētāji, kuriem nu nākas mēroties meistarībā ar savu dēlu paaudzi.

Kā vienmēr, bijušie, esošie un sirdī handbolisti tiek aicināti piedalīties, atbalstīt un just līdzi mūsējiem un aktīvi darboties, neskatoties uz sportisko pauzi kaut vai dažu desmitu gadu garumā. Kā arī lielais PALDIES sponsoriem:  Ogres dāmu pašpalīdzības kasei, SIA LIKTENIS, Priekules, Vaiņodes un Skrīveru pašvaldībām.